Gdaňsk!

gdansk008 Minulej týden jsem byl se svojí holkou v Gdaňsku a vyfotil tam pár fotek. Byl jsem tam už po čtvrtý v průběhu několika let a myslim, že můžu objektivně říct, že to město je skvělý. Poprvé jsem tam vlastně jel na popud svýho kamaráda o.cana a nelitoval jsem toho ani chvilku. Narazili jsme tam na velmi příjemný a pohostinný lidi a přesvědčili se, že to, co si myslí čech o polákovi, platí jenom jedním směrem. Obráceně tahle národně-předsudková debilita nefunguje. Polák na čecha neplive, ale je jím nadšenej, bere ho k sobě do bytu a vožírá ho za svoje prachy místním pivem a vodkou. Stejně tak nadšenej je českou knihou a českým filmem. Já přiznávám, že moc polskejch knih neznám a s filmem je to ještě horší. Ale předsudky jsem přehodnotil.

Byli jsme tam na divadelním festivalu, kterej se tam každoročně koná. Ve stejnou dobu probíhal na sídlišti ve čtvrti Zaspa i festival Mural artu, kterej jsem vynechal, ale zpětně jsem koukal, že tam byl mimo jiný i Cakes/Point.

Rozhodně doporučuju Gdaňsk a přilehlý města navštívit, stejně jako celý severní pobřeží.

Fotky nejsou nijak vyčerpávající, fotil jsem graffs, který jsem viděl, místní přístav/loděnice, divadlo. K vidění je toho ale mnohem víc, dojeďte si pro to sami.

Vijon vilz.

Sdílej !
+3
0
  

jedna odpověď k “Gdaňsk!”

  1. stříkanec napsal:

    fajn popis i věci :) ..

    [reagovat]

Tvůj komentář