Michajlov, STREET CREDIT (feat. Dame, Separ, prod. Dj opia)

Stejně tak, jak k sobě neodmyslitelně patří Česko a Slovensko, tak k sobě patří graffiti, rap a djing, přičemž na tuzemské scéně nevzniká příliš mnoho projektů, které tyto elementy propojují.

V Brně však vznikl videoklip, který tě o spojitosti těchto elementů přesvědčí svojí syrovostí a sílou.

Michajlov, je mladý rapper z Brna, který si právě odpykává trest odnětí svobody, a proto je úctyhodné, že jeho album „1991“, stejně jako další videoklipy z tohoto alba vycházejí v době, kdy na svět hledí z poza mříží. Jeho street credit tedy nelze v žádném případě vyvrátit!
Separ a Dame jsou zastupitelé Slovenska, rapeři, kteří graffiti aktivně dělali a dělají dodnes.
Dj Opia je brněnský graffiti pionýr, který stál u zrodu graffiti scény v Brně a dodnes sprej občas do ruky vezme a naplno se věnuje djingu (minulý rok vypustil úspěšné producentské album „Jízdní neřád“)
Sewerovsky Marko, který se postaral o střih, je člověk graffiti hluboce pohlcený, což se odráží ve výsledném střihu a celkovém vizuálu videoklipu. K dispozici měl například archív slovenských MUTANTS, poslední brněnské graffiti video SIDE EFFECT (full movie: https://www.dailymotion.com/video/x6xsgsu?fbclid=IwAR1uB3xp5N60kQclWZEwg_IDc-m8aj_OKbmzOKZYqqww_ocvZzolwkYsfNQ), nebo soukromé archívy writers z Brna i Bratislavy.

Klip vznikl za spolupráce brněnského Pantograff art store.
Posuďte sami, jak se povedl tento počin.

#freefellas #freemichajlov

Sdílej !
+1
0
  

Tags:

Tvůj komentář