1.6.2019/ Pantograffiti jam 11 / Brno Šmeral

pantograffiti_jam_2019

Graffiti, rap a djs na Den dětí v Brně. První červnovou sobotu proběhne v Brně již jedenáctý graffiti jam pod vlajkou místního Pantograff art store, ke kterému je připravená after párty v klubu Favál, v rámci které proběhnou rap shows, projekce graffiti videí a své skills představí hned několik djs.

Den začne graffiti jamem na dvou největších stěnách na Moravě, známé jako „Šmeral a Plynárenská“. Na místě bude zajištěn prodej barev, točené pivo studené maté i gril, takže vše co člověk potřebuje. Podklad bude zajištěn od Pantograffu, kde je možné taky zažádat o rezervaci místa. Stěny jsou dostatečně velké, takže se očekává i velká návštěvnost. Při poslední akci v této lokalitě se sešlo rekordních 180 writers.

Večer se potom zábava přesune do klubu Favál, kde od 21. hodiny začne after párty. Ta nabídne nabitej line-up a mejdan až do rána.

Během večera se na pódiu vystřídají Jimmy G a dj Namtrack, mladá krev z Vysočiny. Jimmy G začal své texty psát na přelomu roku 2015/16, ale z šuplíku je vytáhl až v roce 2018. Preferuje tučné texy do tučných beatů, a ačkoliv má venku zatím pár věcí, brzy slibuje další.

Následně je vystřídá duo Sate a dj Ien, kteří ve své hutné flow mísí jak starou, tak novou školu rapu. Sate je spoluzakladatel labelu No-Money music, jehož první cd Porce spolupráce vyšlo v roce 2009. Od té doby má na kontě další dvě cd (Chci tu něco nechat a Mixtape BlackPanther).

Rap show uzavře Errror, poměrně čerstvej kus masa na rapové scéně. Koncem roku 2017 vydal první album Hmyzí Koktejl a hostoval na desce Jízdní neřád od Dj Opia. Vyžívá se v grimeovým vibeu, má rád energickou flow a hnusný beaty. Po krátké pauze má opět chuť tvořit.

O hudební kulisu se v průběhu večera postará dj Ruck P, dj Rubenz a dj Opia, kteří si připraví své sety z toho nejlepšího, co mohou nabídnout. O zábavu je tedy postaráno až do rána.

V průběhu večera navíc pozornost přitáhne projektor a plátno, na kterém se objeví zbrusu nový díl graffiti videa z dílny Morawa Pyčo, který mapuje víkend této partičky na Mallorce.

Navíc se veřejnosti představí právě produkované graffiti video s názvem „Sorry, I am tourist“, které mapuje toulky světem writera se jménem SCIM. Ten za poslední roky obletěl zeměkouli a svůj otisk nechal v nejednom metro systému. Na párty se tedy můžete těšit na premiéru traileru k tomuto videu, které by mělo finálně vyjít ještě tento rok.

Vstup na párty je 80 Kč na místě.

Brno si tedy na 1. 6. připravilo celodenní program, který tě rozhodně nudit nebude. Pokud si domácí, není o čem polemizovat a pokud jsi přespolní, kupuj jízdenku do Brna a nech se unést atmosférou moravské metropole.

Pořadatelé: Spolek Panto Graff z.s., Klub Favál Brno

Partneři akce: Pantograff art store, MTN colors, Mošťák, Phatbeatz.cz, Graffiti Brno

Sdílej !
0
0
  

Tvůj komentář