Koma/PM

 Jméno(a)? 

    Pazy, Labil, Super a Vibe, ale to byly jména pouze abych zmát obecenctvo a taky trochu z nudy, protože tady moc lidí nemalovalo. Jediné jméno kterého si cenim je KOMA nic víc nic mín. Ale to asi chápeš. Jo a teď jsem se začal zajímat o ňákýho SURFa, ale to píšu jen kůly Dilemákovy, protože mi platí barvy. Hehehehehehe

Crew(s)? 

    DBF, NON,to jsou krů s kterejma se začínalo takže lidi asi moc neznaj až na pár zasvěcenejch. Teď a nyní jedině PM Forever Crew. Post Mord, Páni Města, Plná moc, zkrátka my.

Skóre? 

    Ty vole kámo skóre tak to jsi udeřil na toho pravýho, matika my vždy šla. Tak panely blížim se pomalu ke 30 a do smrti to snad stihnu. Ilegál to nejde počítat to asi všichni víte tak dám k dobru 100. Legál tak zda koukáte kolem sebe tak ten mam velmi v oblibě a tak to taky zůstane. A skóre 160 kusů pak zakázky a takový ty sráčoviny okolo. Nic moc já vím, ale ještě mě ruka nebolí tak se těště Post Mode 2006. 

Co pro tebe znamená graffiti?

    Moc díky za tuhle stručnou otázku nezasloužíš si nic jinýho než stručnou odpověď. Vše…………. né neboj. Život, Adrenalin, kámoši, kalby, fet, odreagování, změna plochy – jakékoli, seberealizace, když se do toho ponoříš není cesta zpět. A na to pozor zejména pro lidi co začínaj. Buď do toho jděte na plno, nebo jděte DO PRDELE a neserte se na naše fleky. 

Jakej máš názor na současnou pražskou graffiti scénu?

    Mám a možná mě tenhle názor bude stát pár přejetejch věcí, ale z toho se neposeru. Prahu drží na ňáky slušný úrovni pár lidí a ty to dělaj už dlouho a dobře. Nebejt totiž lidí jako je WHS, DSK, AF, ABX, MHA, T2B, CMR, a pár dalších není se na co koukat a sčim porovnávat a částečně i inspirovat. Je mi uprdele jaký štýlo lidi dělal já taky nechci aby se moje věci líbily všem ani to nejde. Proč ale přejíždět zasranym latexem a tvarama na zblití věci, který nás trochu reprezentujou ve švětě a někdo se v tom může učit stejně jako my když jsme začínali. Na tyhle latexový sračky lidi zapomenou, protože tě na tom nic nezaujme, barvy co ďály starý páky mame před očima dodnes ne?

Styly, vzory, čím a kým se necháváš ovlivňovat a inspirovat?

Styly, no kámo já ňák na stýlo seru či nevim jak to roztřídit. Můj názor je když člověk udělá věc a dodá tomu určitou kvalitu propracování a techniku tak tak je každý štýlo dobrý. Koukni na Špáňo styly, že sereš jak je to může napadnout, ale daj tomu co má piece mít a je to gut a kdo tomu hoví nemůže říct ani hovno. Vzory nemám spíš jsou lidi ze kterej trochu teču: špička evropy moc jmen, ale zkusim to Dare, Kent, Porno Star, Montana Technicals, né nebudu si namáhat palici je jich moc. Inspirovat a ovlivňovat, ty vole všim já mam tu palici už tak zblblou, že vidim Graffiti štýlo skoro všude. Stíny v ulicích, zmuchlanej hadr, vzor na plavkách roštěnek, ubrus u mí babky zkrátka všude.

Oblíbený barvy a trysky ? 

    Nemám, beru co stříká a kdyby to bylo zadara tak tim líp. Né, Belton-Molotov nejlepší, pak už to je jedno na každou akci je jiná barva, a teď už je i podle akce vyrábej co víc si přát. Respekt pro černej HIT. 

Co začátky, jak, kdy a s kým?

    Jak to je snad jasný POPLIVE a sraní co to jako je. Pak výlety do PHA focení a hledání zdí nezapomenu nejlepší zážitky, člověk chápal pomalu vo co tady jde to vše bylo kolem 94/5/6 nebo tak ňák. Pak prní věci hroznejma plechovkama a seznamování jak vlastně udělat tu rovnou čáru. První Old-Jamy, seznamování, chápání věci. Jména tak to jedno mám pan SIE osobně a ten už natáh bandu. Z druhý strany tam jsou kluci od Boleslavy dávali už, tenkrát krutě, mír pro ně PASO, OUS, FIDO, HEYL, Dál po roce 2000, už to šlo samo. 

Jaká byla tvoje nejzajímavější akce? 

    Dobrá akce byla na silvestra, udělali jsme End2End a na nádru chrápal ňákej dědek s plnou taškou rachejtlí. Tak jsme ho sčórovali a všechny vypálili na nádru Kolbeni čuměli jak puci. 

Jak vidíš budoucnost graffiti? Chceš v graffiti ještě něčeho dosáhnout? 

    Budoucnost nedokážu soudit, je asi jasný že to pojede dál a dál k tomuhle stylu žití to prostě sedí a jinak to nebudede. Lidi budou malovat skoro po všem jinak to nevidim. Zase musit dát k dobru Špáňo maluje se všude lidi to nesere, ale to je tou jejich horkou krví. Zda chci něčeho dosáhnou? V grafiiti, vyhrát Český WRITE 4 GOLD. HEHEHEHE 

Jezdíš za hranice malovat?Kde všude jsi byl? 

    Vzhlem k tomu, že jsem do nedávna študoval tak nebyly kačky tak malovačka za hranice byla spojená s dovolenou. Padlo Špáňo a párkrát Jůgoška. Ale teď bude líp tešim na léto budo výlety.

Co posloucháš za hudbu? 

    Dobrá otázka. Začínal jsem na Mc Hammer,The KLF či Technotronic dále šel Hip Hop a to fakt na plno. No a rázem začlo období Taneční zábavy a kdo by těm skoro nahatejm roštěnkám odolal. A teď stárnu kámo poslouchám vše no vše jak se říká krom Dechovky a Metalu vše. Ale Hip Hopový srdce bije to už jinak nepůjde. HEHE zrovna včera jsem skicoval a poslouchal Lenku Dusilovou. 

Co říkáš na graffiti v jinejch městech?

    Teď to čekuju pouze přes net a připadá mi, že některý města ani nevědí co to Graffiti je. A k těm kde to frčí, úrověň myslim že klídek. Samozřejmě že by to šlo lépe. Např Liberec nebejt pár lidí tak tam není nic a je to 100tisícový město HK to samý v bledě zelenym. Tyhle velký města by v ČR měli podle mě makat ohodně víc. Pak narazíš na prdel s 10tisícema a vališ voči. Je to vo lidech, vo domluvě, vo respektování. Velkej respekt Teplice, Ústí, Brno, Ostrava.

Máš ještě ňáký koníčky?

    No takový ty klasický, Finská, Roštěnka, Zábava, Sport zásadně pasivně, jo a Billiárd chce někdo rosekat?

Co bys poradil těm, co s malováním začínaj? 

    Nekecat, nezevlovat, makat, skicovat, malovat ale nesrát se na místa kam nepatřim nic dobrýho. Hlavně myslet hlavou a ne chlastem spousta akcí jde vychytat, když je člověk připravenej.

Kolik utratíš měsíčně za barvy?
 
    Ty vole teď to jde zakázky a tak. Dáš zakázku a maluješ dva měsíce zadara. No ale začátky těžký typuju tak 2000-3000 Kč.

Kdo má u tebe největší respekt na naší nebo zahraniční scéně? 

    U nás respektuju dost lidí, tak namátkově POIS mooooooc velkej pán, CMR – dávaj dlouho a moc dobře, Phoe – vymakal se férově, Cakes – NO KOMMENT, Bratislava rullez SPK – pokryto jak říkám každej má respekt za něco jinýho. Jo a ILES za Pražskej reprezent.

Jakej máš názor na streetart? 

    Street art beru, ale né jak to ide tady u nás. Pár sámošek nebo takový rádoby pokusy. Dával jsem Barcelonu a kdo tam byl tak ví zblitý baráky od vrchu až pod zem. Né, zkrátka naše Města podle mě nejsou moc na tohle umění stavěný, ve velkoměstech to na člověka uplně dejchá. Tady pár sámošek a jako co ………. 

Nějaký pozdravy a moudra na závěr?

    Moudra nemam, a pozdravy: NO JÉJE pro všech co znaj a hlavně  Rumi, Dilema, Rape, Bake, Amen, Cio, Seyyes, Ruel, Vask, Dask, Powik, Paso, Pooda-M., Haway, GB kru, RMD krue, T2B, Wronk, HPR-HR, Pue, Cias, Geno, Ous, Baes, Pois, Kolor, Kafes, Duke, Cops, Clone-Rolex, Camo, Demon a další a další

Zda jsem na někoho zapoměl tak fakt sorry…….
Měj te se gut a dávejte co to dá !!!!!! MÍR VŠEM !!!!!!!!!!!

Díky i tobě Wring – RDK team za to co děláš pro nás bez nás.

otázky: WRiNGER, 12/2005

fotolog

0
0