2MAD / CMR!

Jméno(a) ?

2Mad, Suck, Trash, Star

Crew(s) ?

CMR, Dicks

Skóre ?

Vlaky: více než 300, ulice: to nevim, asi tak nějak nastejno a legály: tak do 10 …

Co pro tebe znamená graffiti ?

Graffiti pro mě znamená hodně, ale vlastně to nejde popsat. Jde to každej den žít, ale popsat ne… Graffiti je síla, kterou vidim a vim že stojí v každym pořádnym tegu na ulici, je to síla která vyzařuje z každý věci jinak a taky jí každej jinak cítí. Před lety mi přišlo normální jet po ulici a vidět hromadu tegů. Dneska vidim nový tegy a běhá mi mráz po zádech (když sou dobrý), z toho že ještě někdo má tu sílu a přesvědčení do toho tak jít. Graffiti je síla !

Jakej máš názor na současnou pražskou graffiti scénu ?

Dělám s lidma co mam rád a ostatní mě nezajímaj nebo je rád prostě nemam…To je celý… Neperu se, nehádám….

Styly, vzory, čím a kým se necháváš ovlivňovat ?

Mám rád Berlin, ale nevim.,…. nepřemejšlim nad tim.. proste udělám skicu a nastříkám to…. tak aby se mi to líbilo….. to je celý návod..

Oblíbený barvy a trysky ?

Fatcap a standart… To používám. Barvy v podstatě všechny. Montana, molotow, aerosolart, prima…. cokoliv… třeba kolorlak..

Co začátky, jak, kdy, s kým ?

„Kickin’ it live from 95″ 1997 – Duke, Doga, Dost….. EKS crew

Jaká byla tvoje nejkrutější akce ?

Nevim.. Vždycky když jdu v noci domů a vim, že sem postříkal kvalitně mám radost…. Nebo když Beruška zavolá: „stojí to na sedmičce.“

Je v dnešní době těžký udělat v Praze metro ?

Je, ale jde to… Je to pro mě zbytečný… Ztrácet čas a nervy metrem když můžu jít udělat panťák… Až zas přijde čas nějaký určitě udělám…

Jak vidíš budoucnost graffiti? Chceš v graffiti něčeho dosáhnout ?

Chci malovat dokud mě to bude bavit.

Jezdíš malovat za hranice ? Kde všude jsi byl malovat ?

Baví mě cestovat a graffiti mi pomáhá poznávat lidi všude kam přijedu…Neznám nikoho kdo by hrál fotbal a přijel do Španělska do obchodu s míčema a sehnal lidi u kterejch může bydlet, nebo tak něco… A samozřejmě mě baví dělat všechny ty cizí vlaky a metra co u nás nevidíš…. Prokoukneš jinej systém hlídání nebo to že tamhle se víc bojej ale malujou pomalejc a řikaj jakej je to u nich hardkor apod…Dělal sem v Berlíně, Drážďanech a vůbec v Německu a taky v Barceloně a okolí, potom taky ve Francii – Toulouse a Lille (zdravim ALS-gitanese crew), taky na Slovensku v Polsku a v Kodani…. Asi je toho víc… Možná sem prostě na něco zapomněl, ale určitě je spousta míst kde sem nebyln ale chci tam… Třeba Moskva a podobně…. Taky sem byl v Londýně, ale z důvodů časovýho presu sme nic nedali…. Vim, že když budu chtít někam jet tak prostě zavolám a dostanu kontakt na spaní a podobně… To je super..

Co posloucháš za hudbu ?

Já poslouchám RAP…

Co řikáš na úroveň graffiti v jiných městech v ČR ?

Nejde soudit celý města, ale je jasný, že když někde nedělá dobře nikdo, jen těžko se to rozjede a posune jinam.. .To by musel přijít někdo moc dobrej, zapálenej a s dostatkem rozumu… Spousty lidí v Praze dělá sračky, ale pro mě je Praha pořád nejlepší…. V Brně je taky hafo dobrejch lidí co to uměj a vědí jak na to, ale já sem z Prahy… Nikomu necpu, aby se mu líbilo to a to… Je to jen podle mě a to je celý.. Dělejte si co chcete a já budu taky….

Máš ještě jiný koníčky ?

Jasně že mám koníčky.. Mám svoji skupinu CHLA-STA-ČZ… Já BLUNK a KOBE…Potom nebo předtim (nesrovnávám – je to jiná věc) taky ženskou… : )

Co bys poradil začínajícím writaz ?

Kdo nic nedělá nic nezkazí, ale k věci se musí přistupovat s respektem. Samozřejmě dělejte co nejvíc, ale pozor….

Kolik utratíš měsíčně za barvy ?

Nevim… podle toho co je za období. Když třeba spíš piju než maluju tak za barvy málo, ale zase hodně za pivo… Takže když dělám vůlkery – tak je to taky jiný než když dělám panely… Ale tak třeba 3000,- nebo to já vůbec nevim jen tak tipuju kolik peněz mám a kdy sem bral a že zase nemám na nájem : )

Kdo má u tebe největší respekt na naší nebo zahraniční scéně ?

Respekt má u mě spoustu lidí co už nedělaj, ale to je respekt spíš takovej jakože ze zvyku… Ale TOP crew. Hlavně Blunk, kterej si řek, že ovládne ulici a přijď se podívat do Prahy jak to tu vypadá… Pamatuju když dělal jen panely…. : )
Jinak každej, kdo ví co dělá a dělá to dobře…

Jakej máš názor na street art ?

Jo něco je dobrý ale u spousty těch věcí mi příde, že to ty lidi dělaj, protože to viděli a je to moderní a není to „tak“ ilegalní… ale je z toho poznat že to necejtěj. Taky sem samosebou udělal pár nálepek, ale vlastně mě to nikdy nebavilo jako malování samotný… Tudíš to nedělám… Tim ale nechci říct, že to někdo nemyslí vážně… Spíš mi přijde divný když někdo vylepí 100 plakátů a pak měsíc nic a neni mu to divný, prostě necejtí tu potřebu dělat dál… tak podle mě to neni vono….Ty lidi na to ještě nejdou zvyklý, ale je to sranda……Nejsem umělec ! ! ! Ty znáš nějaký umění ? ? ?

Nějaký pozdravy a moudra na závěr ?

CMR crew nelze zastavit…
Star, 2Mad, Wronk, True, Masker, Sumer, Krut, Maze, Asker a Trash…..
Blunk, Mind, Minot, Otist, TheFakinKilers…

otázky: WRiNGER, 2/2003

+2
0